Ago Katvel

Vabatahtlik merepäästja Ago Katvel

Juba ülehomme avame!

Täna aga räägib teiega Ago Katvel, kes on kolmandat põlve vabatahtlik merepäästja Juminda poolsaarel.

Posted by Lennusadam on 22. märts 2017. a.

Olen põline Juminda poolsaare mees. Jaganud end kahe vahel – maa ja ranna. Elanud ja koolis käinud Kolgas, võimalusel kõik vaba aja veetnud aga Jumindal. Ka pere, kus kasvab kaks kooliealist tütart, on seotud ühtaegu Kolga ning Juminda poolsaarega.

2012. aastast alates olen tegev Juminda Vabatahtliku Merepääste üksuses – koolitustel ning reaalsetel väljakutsetel osalenuna olen võimeline tegutsema meeskonnajuhina. See roll eeldab analüüsivõimet, otsusekindlust ning meeskonnas tegutsemise oskust.
Eelmise aasta sügisel ja käesoleval kevadel organiseerisin Juminda Poolsaare Seltsi kaudu koostöös Hiiumaa Ametikooliga kutselise kaluri koolitused Leesi rahvamajas. Selle tulemusena on nüüd Kuusalu vallas 15 kutselise kaluri tunnistusega inimest juures. Et koondada kutselisi kalureid ja taastada traditsiooniline rannakalandus kui rannakülade igapäevane majandustegevus, panime alguse Juminda Rannakalanduse OÜ`le. Käesolevast kevadest alates olen ka MTÜ Juminda Külaselts juhatuse liige.
MTÜ Kolga Palliklubi asutajaliikmena olen korraldanud vallas erinevaid pallimängude võistlusi üle kümne aasta. Kirgliku spordiharrastajana on minu jaoks oluline, et normaalsed sportimisvõimalused oleks kättesaadavad kõigile, eelkõige aga lastele.

Põhjus, miks olen otsustanud valimistel osaleda, on rahulolematus selle osas, kuidas suhtutakse väiksemate kohtade elanikesse. Kui öeldakse, et puudub poliitiline tahe väiksemate ja vallakeskusest kaugemal asuvate külade probleemidega tegeleda, siis on miskit viltu. Kõigisse vallaelanikesse tuleb suhtuda võrdselt, olenemata sellest, kas ta elab Jumindal, Kolgas, Kuusalus või Kaberlas!

Koduvallaga seotud meediakajastus: