Janno Laende

 

Olen 38—aastane pereisa ja meremees Kahalast. Oleme siia loonud oma perele mugava ja turvalise kodu abikaasa vanavanematele kuulunud talukohta. Lastest kolm õpivad Kuusalu Keskkoolis ja neljas on emaga kodus ning valmistub aasta pärast lasteaeda minema.

Kui perekond ja pereväärtused on minu jaoks esikohal, siis teise koha on võitnud mu suur armastus – meri. Olen suutnud siduda nii oma töö kui ka hobi, töötades Läänemere suurimas laevandusettevõttes vanemtüürimehena.
Mul on suur au olla juba aastaid ka Eesti suurima laevaohvitsere koondava organisatsiooni (Eesti Laevajuhtide Liit) asutaja ja juhatuse esimees. See annab mulle suurepärase võimaluse kaasa rääkida Eesti merenduse ülesehitamises ja poliitikas.
Oleme loonud mõttekaaslastega Kuusalu vallas Lahemaa Mereklubi, mille tegevuste hulka kuulub regulaarne mereteemaline huviring kohalikele noortele, iga-aastane merelaager, erinevad merendust tutvustavad üritused ja koolitused ning üleüldine merenduse propageerimine Eesti pikima merepiiriga vallas.
Äärmiselt kurb on olnud jälgida seniste juhtide suutmatust, mis puudutab valla ühte suurimat vara — merd ja kuidas seda kohalike inimeste heaks tööle panna.

Aastaid on räägitud Kuusalu valla kui merevalla maine kujundamisest, kuid tegudeni pole jõutud. Olen vaadanud pikalt pealt, kuidas võimueliit on püüdnud oma laeva juhtida vaid loodetavate projektirahadega, püüdmata seejuures ise alternatiivseid lahendusi välja pakkuda ja lüües käega iga väiksema takistuse peale.
Vallas tegutseb mitmeid merega seotud kogukondlikke organisatsioone, mis vajavad KOV „isalikku“ suunamist, ilma milleta jääks kestma senine Andrese Pearu mentaliteet — sikutame aga tekki rohkem enda poole. Valimisliit Üks Kuusalu Vald on üheks oma prioriteediks seadnud jõuda sõnadest tegudeni! Seega kasutagem valla ning valla inimeste hüvanguks meie geograafilist kullasoont! Loome ühtse ja tugeva merevalla, ühtses ning tugevas mereriigis!


Koduvallaga seotud meediakajastus: