Kristo Palu

Kuusalu valla juhtimine vajab vanadest kammitsatest lahti tõmbamist ning näoga oma elanike ja tuleviku poole keeramist. Me ei peaks leppima ja maksumaksjatena kinni maksma tänast isiklikest huvidest lähtuvat kitsas ringis keskpärast vanakooli valitsemist, millel motoks „nii on ju koguaeg olnud“.  Muudame koos Kuusalu valla avatuks, kaasaegseks ja hoolivaks omavalitsuseks, kus on paganama uhke ja hea elada!

Olen peaaegu parimates aastates voliniku kandidaat, kes Kuusalus ja Salmistul üles kasvanud ning Kuusalu Keskkoolist juba eelmisel sajandil lõputunnistuse saanud. Abikaasa ja kaks last arvavad samuti. Kõrgemaid haridusi käisin omandamas Tallinna Tehnikaülikoolis ja Tartu Ülikoolis. Tööalast elu alustasin sajandi vahetusel eraettevõtlusega, sest nii oli siis kombeks. Uue sajandi algul töötasin Kuusalu abivallavanemana ning lühikesi perioode täitsin ka vallapealiku rolli. Hiljem olin Stenbocki majas ametis Riigikantseleis. Viimased 9 aastat arendan ja haldan muudkui avaliku sektori kinnisvara ja lõppu pole veel näha. Vabal ajal olen spordisõber, reisi- ja mälumängu huviline, hea nali satub ka vahest sekka. 

Viimase perioodi volikogu liikme töökogemus on kohaliku poliitika osas olnud silmi avav. Mitte ei taha, et oleme jätkuvalt Harjumaa sabassörkijad ning mujal Eestis teatakse meid eelkõige vallana, kust läheb läbi üks sirge kiirtee. Tahan, et vald täidaks eeskujulikult oma tähtsaimat ülesannet kvaliteetse hariduse andmisel, et vald ei kahaneks ja noored pered tahaks siin elada. Tegutsen selle nimel, et vald areneks ja kasvaks tervikuna ning meid tuntakse kui merevalda, kus merele ja mereäärde pääsemine ei ole kitsa seltskonna privileeg. Seisan selle eest, et Kuusalu alevikust kujuneks atraktiivne ja mõnus vallakeskus ümbritsetuna kaitsva metsaga.