Liisa Ojangu

Liisa Ojangu
Liisa Ojangu

Minu juured on sügavasti Leesi külasse kasvanud, siinses vanaema sünnitalus olen kõik suved ja muu võimaliku vaba aja veetnud. Koolis käisin küll Tallinnas ning (tõde) ja õigust õppisin Tartu Ülikoolis. 2013. võtsin julguse kokku ja taasavasin Leesi poe. Kolmandat aastat olen Leesi külavanem. Praegu töötan poe pidamise kõrvalt kodanike eraelu kaitseks ka Andmekaitse Inspektsioonis.

Viis tegusat suve poes näitavad, et külapood toob rõõmu ja nostalgiat nii kohalikule kogukonnale kui kaugematele külalistele. Kuusalu vallas on hulganisti vaatamisväärsusi, mida külalistele tutvustada. Paraku on selleks mõeldud infot vähe ja hajutatult kätte saada. Leian, et valla tasandil tuleks läbi mõelda ja välja pakkuda erinevaid marsruute ja võimalusi kohalike eriliste paikadega tutvumiseks. Nõnda saaks populaarsematele marsruutidele luua erinevaid kohalikke ettevõtmisi, kasvõi selleks, et noored suvel suveniiride müümise või toitlustamise kogemusega ettevõtluspisikuga nakatada.

Et ettevõtlik meel ei lämbuks paberivirnade all, on iseenesestmõistetav, et asjatoimetusi vallaga saab ajada interneti teel. Siiski ei ole veel paljudes külades kiire piiramatu mahuga internetiühendus mõistliku hinnaga kättesaadav. Leesi ja Tammistu külade näitel tean, kuidas teisteski külades toimida, et kiire internet jõuaks iga soovijani.

Koduvallaga seotud meediakajastus: