Theo Kehlmann

Theo Kehlmann
Theo Kehlmann

Olen 22- aastane Pudisoo külavanem, Juminda vabatahtliku merepäästeühingu ja tegutsen Lahemaa Keskkonnahariduse Seltsi retkejuhina. Ma olen juurte poolt pärit küll Tallinnast, kuid juba pisikese poisina kõik oma suved Pudisool veetes, sain aru, et see on paik, kuhu ma jääda tahan. Mäletan selgelt, kuidas ikka ja jälle tuli mööda neid metsi ja randu seigelda üksi, kuna tol ajal lihtsalt ei olnud siinmail ühtki minuealist mängukaaslast. Täna on Pudisool lapsi palju ja see teeb meele heaks. Külavanemana soovisin ma oma külas läbi viia mõneti kogukondliku reformi, et inimesed hakkaks jälle kokku saama, suhtlema ja lävima. Mul on hea näha, et see on õnnestunud – ikka ja jälle leiad küla lapsed koos rannast või kellegi koduhoovis jalgpalli mängimas. Ma näen, et Kuusalu vald on hea paik laste kasvatamiseks ja soovin südamest, et ka minu lastel oleks tulevikus mängukaaslased lähedalt võtta. Selleks peame olema aga jätkusuutlikud.
Minu koolitee on mind viinud Viljandi Kultuuriakadeemiasse, kus juba neljandat aastat kultuurikorraldust õpin. Noored, kultuur ja keskkond – need on teemad, millele tahan enim pühenduda!
Ma ei kandideeri niivõrd rahulolematuse või protesti pärast, vaid soovin Kuusalu vallast teha parema paiga. Mõistagi olen ma küll külavanema rollis kui ka isiklike teemade kontekstis kokku puutunud läbipaistmatuse ja ebamõistlike võtetega valla juhtimise juures, millega ma kindlasti rahul ei ole. Soovin, et vallavalitsuse lävepakku ületades tunneksime avatust ja lugupidamist ka kõige lihtsamate inimeste suhtes.

Tahan siia jääda, sest armastan oma kodu, küla, kogukonda ja valda. Soovin siiralt, et selliste mõtetega noori oleks meil rohkem.

Koduvallaga seotud meediakajastus: